TS Wisła Kraków - Sekcja szachy - Edukacja, nauka, zabawa!

Pon-Pt: 08:00 - 18:00

Zapraszamy do zapisów!

Osiągnięcia

Dołącz do profesjonalistów!

Zadzwoń +48 (12) 630-45-00

ul. Reymonta 22, Kraków

Sensacja w Szachowej Ekstralidze Wisła Kraków pokonuje Stilon Gorzów

Drużyna TS Wisła Kraków w dniach 7-10.06.2018 udała się na pierwszy zjazd Ekstraligi Szachowej do Gorzowa Wielkopolskiego. Po udanym poprzednim sezonie nasi zawodnicy przystępowali do rozgrywek z większymi ambicjami niż tylko utrzymanie. Powtórzenie 4 miejsca z sezonu 2017 oznaczałoby umocnienie pozycji w Polskich szachach.

Pierwsza runda zmagań Wiślacy zmierzyli się z drużyną Biały Król Wisznia Mała miała zweryfikować nasze plany na cały sezon. Po zaciętej walce zremisowaliśmy z beniaminkiem szachowej ekstraklasy 3-3 chociaż to rywale mieli przewagę w meczu, ale ostatecznie udało się urwać punkty.

Druga runda i przed nami rywal Miedź Legnica. Rywale w najsilniejszym zestawieniu nie dali nam szans i ostatecznie pokonali nas 4-2.

Trzecia runda i rywal z najwyższej póki wicemistrz Polski Stilon Gorzów Wielkopolski. Gospodarze przystąpili chyba zbyt na luzie do zmobilizowanej ekipy Wisły gdzie nasi zawodnicy pokazali że są w stanie rywalizować z faworytami i na dodatek ich pokonać! Ostatecznie nasza drużyna pokonuje sensacyjnie ekipę z Gorzowa 4,5: 1:5 nie przegrywając żadnej partii!

Skład TS Wisła Kraków na I zjazd Ekstraligi: 
Maciej Klekowski
Michał Matuszewski
Mikołaj Tomczak
Juraj Druska
Dariusz Mikrut (kapitan)
Maria Leks

We wrześniu odwiedzimy Wrocław aby powalczyć o kolejne punkty w sezonie 2018.

Wyniki Ekstraligi 2018

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *