TS Wisła Kraków - Sekcja szachy - Edukacja, nauka, zabawa!

Pon-Pt: 08:00 - 18:00

Zapraszamy do zapisów!

Osiągnięcia

Dołącz do profesjonalistów!

Zadzwoń +48 (12) 630-45-00

ul. Reymonta 22, Kraków

Mistrzostwa Europy z udziałem Wiślaków 15-17.12.2017

Po latach przerwy Polska ponownie została organizatorem jednej z największych imprez szachowych w Europie. W Katowicach, które są bardzo przyjazne dla szachów zorganizowano imprezę na wysokim poziomie z wysokim funduszem nagród. Wśród tej elity nie zabrakło również Wiślaków. Nasza ekipa była reprezentowana przez 16 zawodników. W turnieju szachów błyskawicznych (Tempo gry 3 min + 2 sekundy na ruch dla zawodnika ) najwyżej rozstawiony spośród zawodników Wisły był Maciej Klekowski (2564), który jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce w tej konkurencji. Jednocześnie nie liczyliśmy na medale o które było niezwykle ciężko, ponieważ na morderczym dystansie 11 podwójnych rund należało mieć bardzo wysoki wynik w tak doborowej stawce. Maciek zagrał nieźle chociaż na pewno jest niedosyt szczególnie, że w kilku partiach popełnił błędy które zepchnęły go na 32 miejsce. Czarnym koniem turnieju błyskawicznego okazał się Jerzy Kyć (2313)! Pokonał on jako jedyny i to 2-0! zwycięzcę całych mistrzostw Sergeya Zhigalko (2586) z Białorusi! To nie wszystko. Jurek zagrał świetne zawody pokonując jeszcze kilku arcymistrzów w tym jednego z najlepszych polskich zawodników – Kamila Mitonia (2541) również 2-0! Niestety w ostatnim pojedynku Jurek przegrał co zaowocowało spadkiem w klasyfikacji. Jednakże zysk rankingowy 128 oczek do rankingu szachów błyskawicznych jest imponujący.
Warto jeszcze dodać, że Mistrz Międzynarodowy Dariusz Mikrut (2419) po wygraniu ostatniego pojedynku w stosunku 2-0 ze wschodzącą gwiazdą słowackich szachów Viktorem Gazikiem (2345) awansował do czołowej pięćdziesiątki mistrzostw notując niewielki zysk rankingowy.

W zawodach wzięło udział 1069 zawodników z całej Europy.

Wyniki końcowe turnieju szachów błyskawicznych

Świąteczne Bombki z okazji ME 2017

W turnieju szachów szybkich nasi zawodnicy z wyjątkiem Macieja Klekowskiego nie zanotowali spektakularnych zysków rankingowych. Sensacyjnym zwycięzcą okazał się zawodnik Rosji Maksim Vavulin, który pokonał w ostatniej rundzie gwiazdę polskich szachów Jana Krzysztofa Dudę z Wieliczki. Małopolanin nie wytrzymał presji i po słabej ostatniej partii stracił wydawałoby się pewny złoty medal. Maciej Klekowski skończył zawody na wysokim 16 miejscu, pozostali zawodnicy nie błysnęli 162.Arkadiusz Leniart, 176. Jerzy Kyć. W większości nasi juniorzy zyskali na rankingu co było celem startu w starciu z wyżej notowanymi rywalami.

W szachach szybkich wzięło udział 1181 zawodników z całej Europy.

Radosław Baski podczas ME Katowice 2017

Wyniki końcowe turnieju szachów szybkich

 

Kilka zdjęć z Mistrzostw Europy 15-17.2017

Zapraszamy do odwiedzenia strony organizatora gdzie znajdą Państwo więcej zdjęć.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych i szybkich – http://www.katowice2017.eu

 

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *